Taleny Gallupa

gallup 1200px logo
zdjecie do pytan na poczatku

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/ zastanawiałaś się dlaczego dokonujesz pewnych wyborów?

Jest uzasadnienie. To Twoje talenty.

ponad  
30 
 milionów 

osób na świecie zrobiło badanie talentów CliftonStrengths34
i poznało swoje talenty

Test Gallupa to badanie które pozwala każdemu odnaleźć odpowiedź na pytania: “W czym jestem dobry?”, „Jakie mam ukryte zdolności?”.

Test Gallupa® to w rzeczywistości badanie CliftonStrengths® które potocznie nazywane jest właśnie testem Gallupa® Nazwa „test” przyjęła się w potocznej komunikacji, ponieważ sednem badania jest odpowiadanie na pytania. W przeciwieństwie jednak do klasycznych testów – tutaj żadna odpowiedź.

W teście nie znajdziesz pytań o Twoją wiedzę, edukacje, czy umiejętność. Test Gallupa bada bowiem naturalne talenty, a nie kompetencje, czy nabyte umiejętności. W teście nie ma dobrych, ani złych odpowiedzi ponieważ nie ma lepszych i gorszych talentów! Każdy talent jest wyjątkowy i należy o tym pamiętać.

Badenie narzędziem CliftonStrengths, określa Twoje naturalne talenty. Pokazuje, jakie działania są dla Ciebie najbardziej naturalne, przez co najprostsze do wykonania i gdzie (w jakich obszarach) powinnaś szukać w sobie potencjału.

Celem badania CliftonStrengths® jest wskazanie naszych dominujących talentów z listy 34 wskazanych talentów oraz pokazanie ścieżki prowadzącej do silnych stron. Bo właśnie obszar potencjału to obszar, w którym najłatwiej będziesz mogła/ mógł osiągnąć mistrzostwo!

Instytucją odpowiedzialną za przygotowanie badania jest Instytut Gallup® (stąd „test Gallupa®”) To globalna firma analityczna i doradcza założona w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych. Instytut Gallupa działa na całym świecie i od ponad 40 lat zajmuje się badaniami nad czynnikami sukcesu odnoszonego przez ludzi w różnorodnych obszarach – od biznesu po edukację. Podstawy koncepcji badania CliftonStrengths są osadzone w ponad 40-letnich badaniach w ponad 50 kulturach. Cała teoria opiera się na założeniach Psychologii Pozytywnej, zajmującej się dobrym samopoczuciem i ludzkim szczęściem (dobrostanem).

Test wykonujesz w języku polskim i składa się ze 177 par stwierdzeń. Twoim zadaniem jest zaznaczyć na skali, które z nich jest Ci bliższe. Na podjęcie decyzji masz 20 sekund. Chodzi o to, żeby zaznaczyć pierwszą myśl, która naturalnie przyjdzie Ci do głowy.

Do wyboru masz dwie opcje badania: TOP5 i 34 talenty. To jest to samo badanie, ale różni się ilością raportów i ilością talentów, które poznajesz.

Który wariant testu wybrać? Top 5 czy 34?

Wybór należy do Ciebie. Są osoby, które wolą od razu znać pełne wyniki, a są i takie, które preferują skoncentrowanie się na czołowej piątce. W dowolnym momencie będziesz mogła dokupić rozszerzenie, aby poznać swój pełny profil.

Prawdopodobieństwo, iż dwie osoby będą miały taką samą kolejność 5 dominujących talentów wynosi 1 do 33 milionów.

CliftonStrengths 2

Zobacz moich 34 talentów według Gallupa

wyniki MP
talenrty e1706252416905

TALENT to powtarzający się wzorzec myślenia, odczuwania i zachowania, który znajduje praktyczne zastosowania. To Twój naturalny POTENCJAŁ, Twoje naturalne PREDYSPOZYCJE.

Każdy z nas ma pięć dominujących talentów, które zasadniczo nie zmieniają się przez całe życie. Ale to czy chcesz z nich uczynić swoje SILNE STRONY -Twoje OBSZARY MISTRZOSTWA OSOBISTEGO, zależy tylko od Ciebie.

Ludzie, którzy mają świadomość swoich talentów i na co dzień je wykorzystują, dużo częściej:

ponad 3 razy częściej
deklarują wysoką jakość życia
6 razy częściej
są zaangażowani w swoją pracę

Pierwsza dziesiątka to nasze talenty dominujące (z czego największy nacisk kładziemy na Top 5), następnych 20 – talenty wspierające, natomiast ostatnie cztery pozycje zajmują talenty mniejszościowe. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ostatnie talenty na liście nie są słabościami czy czymś, na czym powinniśmy się przesadnie koncentrować. Wręcz przeciwnie – praca z talentami polega na rozwijaniu naszych najmocniejszych kompetencji.

Każdy z 34 wskazanych przez Gallupa® talentów, należy do jednej z czterech domen:

talenty gallupa
Wykonywanie (Executing)
Wpływanie (Influencing)
Dyscyplina – Discipline
Naprawianie – Restorative
Odpowiedzialność – Responsibility
Organizator – Arranger
Ukierunkowanie – Focus
Osiąganie – Achiever
Pryncypialność – Belief
Rozwaga – Deliberative
Bezstronność – Consistency
Czar – Woo
Dowodzenie – Command
Maksymalista – Maximizer
Komunikatywność – Communication
Poważanie – Significance
Wiara w siebie – Self
Aktywator – Activator
Rywalizacja – Competition
Budowanie relacji (Relationship Building)
Myślenie strategiczne (Strategic Thinking)
Elastyczność – Adaptability
Empatia – Empathy
Indywidualizacja – Individualization
Współzależność – Connectedness
Integrator – Includer
Bliskość – Relator
Rozwijanie innych – Developer
Optymista – Positivity
Zgodność – Harmony
Strateg – Strategic
Uczenie się – Learner
Wizjoner – Futuristic
Zbieranie – Input
Odkrywczość – Ideation
Analityk – Analytical
Intelekt – Intellection
Kontekst – Context

Dla KLIENTA INDYWIDUALNEGO

Dzięki znajomości swoich tantów – wystarczy TOP5 CliftonStrenghts – zyskujesz świadomości dlaczego dokonujesz pewnych wyborów? dlaczego robisz właśnie to co robisz? dlaczego lubisz określone rzeczy? dlaczego w niektórych rzeczach jesteś lepszy od innych?

Zobacz jak ja wykorzystuję moje TOP5 talentów w mojej pracy. Sprawdź jakie moje talenty Top5 CliftonStrenghts pomogą nam w trakcie współpracy.

Empatia jako mój top 1 talent pozwala mi głęboko rozumieć i odczuwać emocji innych osób. Dzięki temu talentowi potrafię wczuwać się w doświadczenia innych, słysząc i rozumiejąc ich perspektywy. Mam naturalną skłonność do aktywnego słuchania i wyrażania współczucia. Talent ten pozwala mi budować silne, zaufane relacje interpersonalne i skutecznie wspierać innych w różnych sytuacjach.

Jako optymistka mam w sobie olbrzymie pokłady energii i zapał do działania, co w relacji z klientami przekłada się na motywację do działania, daje nadzieję na powodzenie i wyzwala dodatkową energię. Mocno wierzę w ludzi i wspieram moich klientów w trudnych biznesowych chwilach, pomagając im uwierzyć w siebie i ich cele.

Jako maksymalistka stawiam na najwyższą jakość, pracuję z wizją końca. Jestem nastawiona na sukces klienta i szukam najlepszych rozwiązań.  Jestem profesjonalistą w tym co robię i dążę do osiągania najwyższych standardów we wszystkim, co robię.

Talent zbieranie pomaga mi efektywnie gromadzić informację oraz przedmioty. Posiadając ten talent wykazuję się skrupulatność i systematyczność w gromadzeniu wiedzy i danych, które wykorzystuję podczas moich warsztatów oraz szkoleń. Jestem zawsze na bieżąco z każdym tematem, którym się zajmuję.

Talent elastyczności wykorzystuję do łatwego adaptowania się do zmieniających się okoliczności i nowych warunków. Skutecznie potrafię reagować na nieprzewidziane sytuacje, znajdując kreatywne rozwiązania problemów. Jestem otwarta na różne perspektywy, co umożliwia im skuteczne radzenie sobie w dynamicznym i szybko zmieniającym się świecie. Z łatwością potrafię podążyć za nieoczekiwanymi potrzebami szkolonej grupy lub osoby w procesie coachingu.

Wyniki badania CliftonStrengths34 pozwalają odkryć, co wyróżnia cię ze wszystkich innych i co w naturalny sposób robisz najlepiej. Twój Indywidualny Raport pokazuje z jakich talentów korzystasz, kiedy budujesz relacje, myślisz strategicznie, wpływasz na innych czy osiągasz cele. Kiedy znasz swój unikalny zestaw talentów, jesteś na właściwej drodze do osiągnięcia sukcesu, czyli szczęścia, spełnienia i dobrego życia. Życia zgodnego z potrzebami i pragnieniami.

Zakup i wykonanie testu CliftonStrengths
KROK 1:
Ceny badania CliftonStrengths® na ten moment wynoszą:
150 zł – Top 5 CliftonStrengths
315 zł – CliftonStrengths 34
Zakup i wykonanie testu CliftonStrengths
Konsultacja indywidualna
KROK 2:
Konsultacja indywidualna z Certyfikowanym Coachem Mocnych Stron - zapoznanie z raportem, przekazanie informacji dot. umiejętności odczytania i interpretowania swojego Indywidulanego Raportu.
Konsultacja indywidualna
Sesje coachingowe
KROK 3:
Sesje coachingowe dedykowane następującym obszarom
- zapoznanie się z dominującymi talentami oraz wyznaczenie celów indywidualnych
- określenie planu działania w oparciu o dominujące talenty
- opracowanie strategii rozwoju
Sesje coachingowe

Dla FIRM/ORGANIZACJI

Clifton Strenghts

Badanie talentów Gallupa wskazuje, że rozwój pracowników koncentrujący się na wzmacnianiu ich unikalnych talentów ma znaczący wpływ na kluczowe wyniki skuteczności organizacji, niezależnie od branży i kraju. Stworzenie miejsca pracy opartego na mocnych stronach i inwestowanie w talenty pracowników, wykorzystując podejście CliftonStrengths, wydobywa nie tylko to, co najlepsze w pracownikach, ale zwiększa sukces organizacji. CliftonStrengths jest wykorzystywany w prawie wszystkich firmach z listy Fortune 500, a także w organizacjach takich jak NASA, Bank Światowy, Organizacja Narodów Zjednoczonych, UNICEF czy Departament Stanu USA.

Krok 1. Diagnoza wszystkich członków zespołu.
Określenie kluczowych talentów za pomocą badania CliftonStrengths.
Krok 2. Coaching dla Menadżera.
Obszar coachingu, m.in.:  świadome zarządzanie sobą i ludźmi w zespole, umiejętność delegowania zadań i budowania atmosfery. Omówienie z managerem każdego z członków zespołu pod względem talentów i sposobów prowadzenia.
Krok 3. Edukacja całego zespołu.
Zespołowe warsztaty, podczas których omawiany jest cały proces. Dzięki wspólnemu warsztatowi każdy z uczestników warsztatów będzie mógł maksymalnie wykorzystać swój potencjał w przyszłości.
Krok 4. Indywidualne zanurzenie (opcjonalnie).
Podczas indywidualnych sesji coachingowych uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę o szansach i pułapkach, układają plan zastosowania swoich talentów do celów organizacji.
Krok 5. Workshop dla całego Zespołu.
Stworzenie synergii w zespole poprzez nakreślenie mapy zespołu i budowę Talentowych Partnerstw. Stworzenie DNA zespołu – zapoznanie się z macierzą dominujących talentów zespołu, wzajemne zrozumienie i docenienie dominujących talentów członków zespołu, wypracowanie wspólnej misji i celów działania zespołu.
Krok 6. Follow-up
Kwartalne spotkania mające na celu rozwiązanie problemów lub odpowiedzenie na powstałe w procesie pytania.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ NA SZKOLENIE OTWARTE

zem.edu.pl